Výstrahy: Silný vietor - 2. stupeň Sneh a ľad - 1. stupeň

Záchranné akcie horských záchranárov z Veľkej Fatry

Dňa 8. 1. 2022 v dopoludňajších hodinách prijala Horská záchranná služba žiadosť o pomoc od rázcestníka Nad Zadným. 43 – ročná slovenská turistka vystúpila na Čipčie a počas zostupu do Turskej doliny si pri spomínanom rázcestníku poranila nohu. O súčinnosť požiadali horskí záchranári z Oblastného strediska Veľká Fatra leteckých záchranárov, ktorí zásah vykonali samostatne a zranenú ženu letecky transportovali do nemocnice.
V lyžiarskom stredisku Martinské hole pomáhali záchranári HZS pri vážnej zlomenine predkolenia. Na mieste udalosti poskytli zranenej 40 – ročnej žene zo Slovenska neodkladnú prvú pomoc a ošetrenie. Pomocou saní a skútra ju následne transportovali na heliport. O súčinnosť opätovne požiadali leteckých záchranárov, ktorí po prílete do oblasti transportovali zranenú ženu z heliportu do nemocnice v Martine.
Pomáhali aj záchranári HZS z Oblastného strediska Veľká Fatra slúžiaci v Kremnických vrchoch. Na parkovisku pri Skalke spadla žena, ktorá pádom utrpela otras mozgu. Záchranári HZS ju na mieste nehody vyšetrili a poskytli jej prvú pomoc, následne bola odovzdaná do starostlivosti posádke RZP.