Výstrahy: Sneh a ľad - 1. stupeň

Poistenie

Od 1. júla 2006 na území SR podľa platného ustanovenia Zákona o Horskej záchrannej službe, je osoba nachádzajúca sa v horskej oblasti povinná uhradiť horskej službe náklady spojené s výkonom záchrannej činnosti alebo s pátraním, ktoré sa jej týkajú. Uvedená povinnosť sa nevzťahuje na fyzické osoby, ktoré nie sú plnoleté – deti a fyzické osoby, ktoré nemajú spôsobilosť na právne úkony.

Pre zlepšenie infomovania verejnosti o predajných miestach poistenia sme zriadili nasledujúci zoznam:
(Zoradené podľa abecedy)

ALLIANZ – Slovenská poisťovňa

 • Možné zakúpiť na:
  • Pobočke
  • Online
  • SMS: Zašlite prázdnu SMS na číslo 6611 a postup poistenia dostanete priamo do mobilu. Za odchádzajúce ani prichádzajúce SMS správy neplatíte

Alpenverein Slovensko

Celosvetové krytie záchranných akcií, úrazov, repatriácií, prevozu, liečebnej starostlivosti. Poistenie na adrenalínové aktivity kryje aj zásahy mimo vyznačených chodníkov a trás v zahraničí aj na území SR. Zákonné poistenie zodpovednosti a poistenie právnej ochrany je v rámci Európy. Poistenie Alpenverein je platné na celý kalendárny rok. Na Slovensku je oficiálny sprostredkovateľ a priamy zástupca Horský klub s.r.o.

ČSOB Poisťovňa, a.s.

Poistenie na hory Spirit Vám pokryje nielen náklady za Horskú záchrannú službu, ale Vás aj finančne ochráni pred následkami úrazu napr. pri hospitalizácii, trvalých následkov úrazu, dennom odškodnom a pod. Neriskujte. Poistite sa online – jednoducho a rýchlo pred každou návštevou hôr už od 0.99€/deň.

GENERALI

 • Možné zakúpiť:
  • online
  • telefonicky, +421 850 111 117 (volania zo SR), +421 2 58 57 66 66 (volania zo zahraničia)

Netfinancie, s.r.o.

S dobre zvoleným horským poistením vás nemôže na túre už nič prekvapiť. Uzatvorte si poistenie na hory a chráňte sa tak pred neočakávanými udalosťami a zraneniami.
Telekom: +421 911 696 920
Orange: +421 918 462 422
O2: +421 948 197 625

UNION

Uniqa

Poistenie.sk

Poštová poisťovňa

Respect Direct