+421 (0) 527877711 hzs@hzs.sk
Tiesňové volanie: 18 300

Attention Achtung Uwaga

logo.png

Instructions  Anweisungen  Regulamin

uk.png de.png pl.png
  hu.png  

Mountain Rescue Service

Bergrettungsdienst


Nová Aplikácia
Horská záchranná služba 2.0
hzsapp.png

Partneri

telekom_m.png


LOGO_STORIN_BANNER.png
TURISTICKA MAPA.SKLocusMap-logo-blok.png

Aktuálne informácie z hôr

Načítavám... čakajte prosím.

Predpoveď počasia pre hory na dnes

Načítavám... čakajte prosím.

Výstrahy ku dňu 05. 08. 2020

Načítavám... čakajte prosím.

Legenda:

Legenda - farby Legenda - ikonky

Aktuálne informácie

ZobraziťSkryť
Tu nájdete všetky najdôležitejšie informácie týkajúce sa momentálneho stavu v horách na dnešný deň: 05. 08. 2020

Výstrahy ku dňu streda, 05.08.2020

Vysoké Tatry
0 0 0 0 0 0 0

Za Bilíkovou chatou je strhnutá časť chodníka. Uzavretý je modro značený turistický chodník, ktorý vedie Zadnými Meďodolmi až do Kopského sedla, aj zeleno značený chodník Javorová dolina v úseku Podmuráň až Sedielko. Uzavretý je aj modro značený turistický chodník medzi Tatranskou Štrbou a Štrbským plesom z dôvodu rekonštrukčných prác na trati ozubnicovej železnice.

Nízke Tatry
0 0 0 0 0 0 0

Upozornenie: Z dôvodu množstva popadaných stromov sú ťažko priechodné: Žltá trasa Demänová Autocamping ATC smerom do sedla Machnatô, modrý TZCH cez Krakovu hoľu smerom do sedla Javorie, a smerom do sedla Kúpeľ, červený TZCH od Širokej doliny smerom na Peknú vyhliadku. Ťažko prechodný je červený TZCH Liptovská Lúžna - Ráztocké sedlo. Ďalej upozorňujeme turistov, že niektoré turistické trasy boli pre schodnosť pozmenené, preto sa nemusia zhodovať ich GPS súradnice s mapovými podkladmi. Zelený TZCH , vedúci od jaskyne Slobody do Iľanoveského sedla, je v dolnom úseku ťažšie priechodný z dôvodu strhnutého mostíka. Chceme požiadať turistov, ak majú informácie o neschodnosti ďalších TZCH, aby ich poskytli HZS. Pomôžete ostatným turistom.

Západné Tatry
0 0 0 0 0 0 0

Zelený TZCH Svorad - Špania - Lomnô (Lomné) a zelený TZCH Prosečné - Dol. Borovianky je zle značený, s obmedzenou priechodnosťou (množstvo popadaných stromov) ! Chodník v Jaloveckej a Bobroveckej doline je zarastený vegetáciou (tráva, lopúchy, malinčie), obmedzená je priechodnosť cez potoky - chýbajú lavice.

Malá Fatra
0 0 0 0 0 0 0

Modrý TZCH Starý dvor (Paseky) - Chata na Grúni je zatvorený pre ťažbu dreva!!! TZCH Medziholie - Chrbát Stohu (žltý) je veľmi blatistý. Odporúčame ísť po hrebeni - červená turistická značka.

Veľká Fatra
0 0 0 0 0 0 0

Chodníky sú v niektorých úsekoch premočené, blatisté a šmykľavé, zvýšte opatrnosť! Na niektorých trasách je možný výskyt popadaných stromov. Ferrata Dve veže je otvorená.

Lučanská Malá Fatra
0 0 0 0 0 0 0

Chodníky sú v niektorých úsekoch premočené, blatisté a šmykľavé, zvýšte opatrnosť! Ferrata M.Hole je otvorená. Pri výstupe Ferratou na Martinské Hole používajte ferratové istenie a prilbu, technické zariadenia sú na mnohých miestach šmykľavé.

Slovenský raj
0 0 0 0 0 0 0

Upozorňujeme turistov, že chodníky a technické zariadenia v roklinách sú mokré a šmykľavé, zvýšte preto opatrnosť. Na modrom TZCH Tiesňavy je poškodený zlomený drevený rebrík, odporúčame zvýšiť opatrnosť. Na červenom TZCH v úseku Dedinky - Stratenská píla sú zničené drevené rebríky - neodporúčame prechod chodníkom.

Stredné Beskydy
0 0 0 0 0 0 0

Turistické značkované chodníky v oblasti Babej Hory a Pilska sú priechodné.

Kysuce - Oščadnica
0 0 0 0 0 0 0

Chodníky sú v niektorých úsekoch premočené, blatisté a šmykľavé!

Kremnica - Skalka
0 0 0 0 0 0 0

Chodníky sú v niektorých úsekoch premočené, blatisté a šmykľavé, zvýšte opatrnosť! Od 1.6. sú všetky ferratové cesty na Skalke, vrátane visutého mosta otvorené.

Poloniny
0 0 0 0 0 0 0