Bez výstrah

Stredisko lavínovej prevencie HZS oslávilo významné jubileum

V sobotu 5. 11. 2022 Horská záchranná služba oslávila 50. výročie založenia Strediska lavínovej prevencie.

Stredisko lavínovej prevencie pripravilo pre odbornú a laickú verejnosť program, v rámci ktorého si pripomenulo nevyhnutnosť tejto zložky pre prácu horskej služby. V rámci neho ponúkli prednášky z lavínovej problematiky, ukážky lavínového vybavenia.

Zároveň minister vnútra SR Roman Mikulec, riaditeľ HZS Marek Biskupič a riaditeľ Strediska lavínovej prevencie (SLP) Filip Kyzek ocenili viacerých príslušníkov Horskej záchrannej služby pre ich prínos a nasadenie v oblasti záchrany životov, a tiež prevencie pred možnými tragickými udalosťami v horách.

Program bol spojený s Dňom Horskej záchrannej  služby, ktorý HZS organizuje každoročne v inom pohorí,  v rámci svojich oblastných stredísk. Horská záchranná služba pre návštevníkov  pripravila ukážky záchranárskej činnosti a techniky, ako aj ukážky jaskynnej záchrany a kynológie.

Veľmi pekne by sme chceli poďakovať za darček v podobe filmu k 50. výročiu filmovému režisérovi Rasťovi Hatiarovi.  Film bude uvedený v decembrovej časti relácie Extrémne v horách.