Bez výstrah

Prvý deň Svetového pohára v Jasnej

Diváci a fanúšikovia zjazdového lyžovania sa vo vlnách vytratili z Demänovskej doliny. Prvý deň pretekov Svetového pohára sa skončil.

Príslušníci Horskej záchrannej služby pomáhali na svahoch v lyžiarskom stredisku od skorého rána. V priebehu dňa boli požiadaní o pomoc 20-krát, z toho v piatich prípadoch sa jednalo o úrazy pretekárok na trati Svetového pohára. Vo všetkých prípadoch išlo o úrazy ľahšieho charakteru. Jednou z ošetrených pretekárok bola aj slovenská reprezentantka  Petra Vlhová, ktorú ošetrili priamo na trati krátko po štarte v prvom kole obrovského slalomu. Od prvého zásahu ešte pred ôsmou ráno boli všetci prítomní horskí záchranári v plnom vyťažení a v niektorých prípadoch boli požiadaní o pomoc v rozpätí niekoľkých minút. Ostatných 15 zásahov vykonali profesionálni a dobrovoľní záchranári s pomocou 5. pluku špeciálneho určenia v lokalite strediska Jasná, jednalo sa najmä o pomoc prítomným divákom. Okrem toho vykonali 6 zásahov na lyžiarskych tratiach.