Výstrahy: Sneh a ľad - 1. stupeň

Ostatné pohoria

Výstrahy - Stredné beskydy

Zamračené s prehánkami a dažďom, v pohorí sa môžu vyskytnúť búrky. Chodníky sú miestami blatisté, dbajte na opatrnosť.

Výstrahy - Kysucké Beskydy

Zamračené s prehánkami a dažďom, v pohorí sa môžu vyskytnúť búrky. Všetky turistické chodníky sú schodné, no podmočené a blatisté. Odporúčame zvoliť vhodnú turistickú obuv prípadne turistické paličky.

Výstrahy - Lučanská Malá Fatra

Zamračené s prehánkami a dažďom, v pohorí sa môžu vyskytnúť búrky. Ferrata Martinské hole bude do 31.5.2024 uzavretá z dôvodu údržby a taktiež prebiehajúcej ťažby dreva urbárom Martin. Hrozí samovoľný zosun skál a iných predmetov.

Výstrahy - Kremnické vrchy

Zamračené s prehánkami a dažďom, v pohorí sa môžu vyskytnúť búrky. TZCH sú momentálne schodné. Dbajte na opatrnosť! Odporúčame použiť turistické paličky. Via Ferraty Komín sú na Skalke sú od 11.11.2023 do 1.6.2025 zatvorené. Otvorená je iba novšia časť Via Ferratového sveta od 1.5.2025. Upozornenie pre návštevníkov strediska Skalka pri Kremnici: Od 15.4.2024 bude prebiehať oprava kotviacich lán televízneho vysielača Suchá hora, ktoré sa nachádzajú nad prístupovou trasou do strediska. Počas prác, bude zamedzený pohyb návštevníkom strediska po modrej turistickej trase od Bystrického sedla po štadión Rudolfa Čilíka a to v oboch smeroch. Obchádzková trasa bude umožnená po hrebeni okolo vysielača po červenej turistickej značke cez Peknú vyhliadku. Trasa je viditeľná aj v turistickej mape. Prosíme návštevníkov v rámci bezpečnosti dodržiavať usmernenia pracovníkov Towercomu a riadiť sa značením obchádzkovej trasy. Za pochopenie ďakujeme.

Výstrahy - Pieniny

Zamračené s prehánkami a dažďom, v pohorí sa môžu vyskytnúť búrky. Modrý chodník v Pieninskom národnom parku z Lesnice cez sedlo Cerla do Č. Kláštora je ťažko priechodný.