Výstrahy: lavínové nebezpečenstvo Mierne

5. ročník súťaže v horskej cyklistike MTB – CROSS-COUNTRY LEŠŤ

Dňa 13. septembra 2016 sa vo Výcvikovom priestore Vojenského obvodu Lešť konal 5. ročník súťaže MO SR v horskej cyklistike MTB – CROSS-COUNTRY LEŠŤ. Súťaž zorganizovali príslušníci Odboru špeciálneho výcviku Centra výcviku Lešť (ďalej CV Lešť), na ktorej sa celkovo zúčastnilo 91 súťažiacich z útvarov a zariadení MO SR a ostatných silových rezortov a z toho traja záchranári HZS. Celková trasa bola situovaná v horskom teréne, po lesných cestách, chodníkoch, lúkach a z časti i po asfaltovej komunikácii. Počasie tento rok pretekárom prialo. Trať bola suchá no v rýchlych zjazdoch náročná vzhľadom na dosahované rýchlosti a členitosť povrchu poľných ciest. Súťažilo sa v štyroch kategóriách. V kategórii A – muži od 18 do 29 rokov, v kategórii B – muži od 30 do 39 rokov, v kategórii C – muži nad 40 rokov a kategória žien D – bez rozdielu veku. Kategóriu C vyhral horský záchranár Dušan Borsík z OS Nízke Tatry, v kategórii B sa Martin Trizna umiestnil na peknom 4 mieste a Patrik Kvietok na 7 mieste.