Výstrahy: lavínové nebezpečenstvo Zvýšené Silný vietor - 2. stupeň

Aktuality - Kremnické vrchy

Bežkár si v Kremnických vrchoch poranil rameno

V podvečerných hodinách dňa 28. 1. 2023 boli záchranári HZS slúžiaci v Kremnických vrchoch požiadaní o pomoc pre 51 – ročného bežkára zo Slovenska. Ten si pádom na jednom z bežkárskych okruhov spôsobil pravdepodobne luxáciu ramena. Horskí záchranári zraneného muža po príchode na miesto udalosti vyšetrili, ošetrili a končatinu mu zafixovali. Pomocou snežného skútra ho následne transportovali k stanici HZS na Skalke, kde bol odovzdaný do starostlivosti posádke RZP.  

Zásah záchranárov na ferrate Via Como

V dopoludňajších hodinách boli požiadaní záchranári HZS na Skalke v Kremnických vrchoch. Ferratu Via Como nezvládol 50 – ročný Slovák. Pre vysilenie nebol schopný ďalej pokračovať. Horskí záchranári ho po príchode pomocou lanovej techniky dostali dole na zem a keďže bol bez zranení ďalej už pokračoval samostatne.

Úraz bežkárky na Skalke

V poludňajších hodinách boli záchranári HZS požiadaní o pomoc pre 56 – ročnú Slovenku, ktorá si poranila koleno. Prechádzala bežkársky  severný okruh a nachádzala neďaleko Prameňov. Horskí záchranári sa na miesto dostali pomocou snežného skútra. Po ošetrení bola transportovaná na Skalku odkiaľ pokračovala na ďalšie ošetrenie v sprievode manžela. 

Zranený bežkár po náraze do stromu

Dňa 26. 1. 2022 v poobedňajších hodinách boli horskí záchranári slúžiaci v Kremnických vrchoch požiadaní o pomoc pre 38 – ročného bežkára zo Slovenska. Muž na bežkárskej trati nabúral do stromu a zranil sa v krížovej oblasti. Záchranári HZS mu na mieste nehody poskytli neodkladnú prvú pomoc, ošetrenie a fixáciu, po ktorej ho transportovali k záchrannej stanici …

Úraz dolnej končatiny na Skalke

V poobedných hodinách dňa 23.1.2022 boli záchranári HZS požiadaní o pomoc pre 25-ročnú Slovenku, ktorá si na bežeckej trati na Skalke poranila dolnú končatinu v oblasti predkolenia. Záchranári jej na mieste poskytli neodkladnú zdravotnú starostlivosť a následne ju transportovali na Skalku, odkiaľ pokračovala na vlastnú žiadosť s rodinným príslušníkom do nemocničného zariadenia na ďalšie vyšetrenia.

Úraz bežkárky na Skalke

Dňa 30.12.2021 boli záchranári HZS slúžiaci v Kremnických vrchoch požiadaní o pomoc pre 39 – ročnú bežkárku, ktorá si pádom na bežeckom štadióne na Skalke spôsobila pravdepodobne luxáciu ramena. Po vyšetrení, poskytnutí prvej pomoci a zafixovaní zranenej končatiny horskí záchranári ženu skútrom transportovali na parkovisko, odkiaľ už na vlastnú žiadosť …

Výpadok lezca z ferraty na Skalke

Dňa 11.09.2021 popoludní bol na tiesňovú linku HZS 18300 nahlásený pád muža z ferratovej cesty „Ejha“ v Kremnických vrchoch.  39 – ročný Slovák pravdepodobne pri prepínaní karabín z ferratového setu spravil chybu a spadol z približne 15 metrovej výšky.  Pádom si spôsobil poranenie v oblasti stehna a panvy. Po poskytnutí neodkladnej zdravotnej starostlivosti bol na nosidlách KONG …

Uviaznutie na Ferrate Výzva

V poobendých hodinách dňa 5.9.2021 požiadala záchranárov HZS o pomoc turistka, ktorá videla uviaznutého muža na Ferrate Výzva na Skalke. Záchranári po príchode na miesto 23-ročného muža za pomoci lanovej techniky vyprostili a následne doprevadili na Skalku, kde bola záchranná akcia ukončená.