Výstrahy: Búrky - 1. stupeň

„Lavíny“ hlavnou témou 165. ekopodujatia

Stredisko lavínovej prevencie Horskej záchrannej služby pripravilo pre verejnosť druhý ročník prednášok s lavínovou tematikou. Ako súčasť 165. ekopodujatia Slovenského múzea ochrany prírody a jaskyniarstva sa v Liptovskom Mikuláši predstavia s rôznymi témami všetci záchranári Strediska lavínovej prevencie. Zámerom prednášok je informovať ľudí pred sezónou o novinkách a poučiť sa zo špecifických prípadov predchádzajúcej sezóny. „Hlavným cieľom je náuka, ale aj získanie spätnej väzby poslucháčov. Najlepšou formou je preto stretnutie naživo,“ hovorí Filip Kyzek, riaditeľ Strediska lavínovej prevencie. Obsah prednášok by sa, podľa jeho slov, mohol uverejniť písomne, ale pre záchranárov je v tomto prípade dôležitá najmä reakcia hľadiska a verejnosti. „Budeme radi, keď sa prednášky zmenia na diskusiu,“ dodáva.

Prednášky pre verejnosť odštartovali záchranári Strediska lavínovej prevencie v minulom roku

Začiatok podujatia je naplánovaný na 17.00 hod v sobotu 2. decembra 2023 v priestoroch Slovenského múzea ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši.

Stredisko lavínovej prevencie a Horská záchranná služba pozývajú verejnosť, ktorej je daná tematika blízka, na stretnutie a prednášky.

Foto: archív Horskej záchrannej služby