Výstrahy: lavínové nebezpečenstvo Mierne Silný vietor - 1. stupeň

7. ročník Memoriálu Vlada Tatarku

Horská záchranná služba spolu s Himalaya clubom Vysoké Tatry usporiadali dňa 15.03.2008 v oblasti Veľkej Studenej doliny v poradí už 7. ročník Medzinárodných pretekov horských záchranných služieb – „Memoriál Vlada Tatarku“. Pretekov sa zúčastnilo spolu 51 pretekárov, medzi ktorými nechýbali profesionálni a dobrovoľní záchranári zo Slovenska, Poľska, Českej republiky a Talianska.Pretekalo sa v 3 disciplínach:- lezenie v ľade – „cross“ – skialpinistická časovka + zjazd- obrovský slalom s kanadskými saňami Štvrtú disciplíny – lezenie na skale v oblasti Svišťového štítu museli organizátori kvôli zlým poveternostným podmienkam aj tento rok vypustiť.. Účastníci boli rozdelení podľa veku do 3 kategórií. V kategórii „A“ (do 40 rokov) sa víťazom stal Mikler Andrzej (TOPR – Poľsko), na druhom mieste skončil Gasienica – Mikolajzsky Tomasz (TOPR- Poľsko) a na treťom Rastislav Šroba (HZS).V kategórii „B“ (nad 40 rokov) najlepší čas dosiahol Dušan Trizna (HZS), druhý bol Stanislav Pabin (TOPR – Poľsko) a tretí Branislav Sikorčin (HZS ). Poslednú „C“ kategóriu vyhral Juraj Settey (HZS ) , druhý skončil Viglione Delfino ( Guardia Di Finannza – Taliansko)Absolútne poradie:1. Mikler Andrzej (TOPR – Poľsko)2. Rasťo Šroba (HZS)3. Gasienica – Mikolajzsky Tomasz (TOPR- Poľsko) Veľkú smolu mal český pretekár, ktorý v závere „crossu“ v ťažkom teréne nešťastne spadol . Záchranári HZS ho na mieste ošetrili a následne zabezpečili transport vrtuľníkom LZZS na ďalšie ošetrenie do nemocnice v Poprade.Po vyhlásení výsledkov a odovzdaní cien nasledovala spomienka na Vlada Tatarku spojená s fotoprezentáciou a pohostenie.